Nemocničné lôžko AQUILA

Nemocničné lôžko AQUILA je viacúčelové, určené pre ošetrovanie, liečbu a diagnostikovanie pacienta. Najväcšia výhoda je vysoká funkčnost lôžka a množstvo doplnkového vybavenia.

Konštrukcia nemocničného lôžka je vyrobená z lakovaných oceľových profilov odolných voči mechanickému poškodeniu, čisteniu a dezinfekcii. Konštrukcia podvozka je z plastového krytu po celej svojej dlžke aj šírke. Štandardné lôžko má operadlá z lakovaných oceľových rúrok vyplnených doskami HPL. Operadlá môžu byť celé plastové, čo vytvára jednotnú kompozíciu s konštrukciou lôžka.

Štvorsegmentová ložná plocha má tri pohyblivé segmenty štandardne vyplnené neodnímateľnou sietkou. Regulácia výšky, segmentu operadla pliec a nôh a pozdĺžneho zväčšenia lôžka je realizovaná pomocou elektrického pohonu diaľkovým ovládačom. Regulácia uhla sklonu segmentu lýtok je realizovaná mechanicky pomocou západkového mechanizmu.

Nemocničné lôžko má diaľkový ovládač a zdravotnícky personál má možnosť blokovať všetky regulačné funkcie. Lôžko obsahuje akumulátor umožnujúci vykonávanie základných pohybov ložnej plohy v čase, ked lôžko nie je pripojené na napájanie.

Lôžko má množstvo doplnkových funkcií a nastavení pomocou diaľkového ovládača, alebo ovládacieho panelu:
- funkcia autokontur: regulácia segmentov operadla pliec a nôh súčasne pomocou jedného tlačidla na ovládači
- funkcia autoregresie tzn. spätný chod operadla pliec zabraňujúci zablokovaniu matraca s pacientom
- funkcia CPR segmentu operadla pliec a nôh (volitelné) realizovaná pomocou mechanickej páky umiestnenej pod lôžkom

Nemocničné lôžko AQUILA je vybavené jazdnými kolieskami s priemerom 125 mm, v plastovom puzdre, ktoré nezanechávajú na podlahe škvrny. Blokovanie koliesok je realizoané pomocou centrálnej brzdy. Tento systém má funkciu smerovej jazdy.

Technické parametre:

Celková dĺžka 2180 mm
Celková šírka 960 mm
Rozmery ložnej plochy 2000 x 850 mm
Rozsah regulácie výšky 350 do 810 mm
Regulácia operadla pliec 0° do 74°
Regulácia operadla nôh 0° do 44°
Regulácia operadla lýtok 24°
Funkcia Trendelenburg 18°
Funkcia anti-Trendelenburg 18°
Funkcia autoregresie operadla pliec 110 mm
Funkcia autoregresie segmentu nôh 50 mm
Priemer jazdných koliesok 125 mm
Maximálne zaťaženie 230 kg

 

Copyright 2011 Formed | návrh a realizácia: euforia

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij